1. خانه
  2. تاریخچه
  3. پکیج آریستون قدیمی

پکیج آریستون قدیمی


 

پکیج آریستون، یکی از زیر مجموعه های شرکت ایندزیت می باشد که در سال 1958 در ایتالیا شروع به کار کرد.شرکت آریستون، همپای شرکت ایندزیت به تولید و عرضه لوازم خانگی الکترونیک با کیفیت بسیار بالا پرداخت و توانست در زمره تولید کنندگان معروف و محبوب قرار گیرد. شرکت آریستون همواره برای دستیابی به آینده ای بهتر در جهت کاهش مصرف انرژی وکاهش دی اکسید کربن تولیدی در جهان تلاش می کند.

از محصولات مهم این شرکت می توان به پکیج های دیواری اشاره کرد که در دو مدل فن دار و بدون فن و در دو نوع تک مبدل و دو مبدل، تولید و به بازار عرضه میشود. پکیج آریستون بر اساس تکنولوژی برتر و منحصر به فرد شرکت آریستون ایتالیا ساخته شده است. این تکنولوژی با لقب دوستدار محیط زیست شناخته میشود.

آشنایی با پکیج آریستون

امروزه مستقل بودن آب گرم مصرفی هر واحد با استفاده از پکیج های دیواری و زمینی بسیار قابل توجه است.پکیج آریستون، پکیجی خوب و با کیفیت است که میتواند با ایجاد گرمای مطلوب و دلچسب، فضایی گرم و صمیمی به مصرف کنندگان آن هدیه دهد. این پکیج در ظرفیتهای 35،30،28 و 24 کیلو وات تولید میشود.

انواع پکیج های آریستون

1. چگالشی آریستون

  1.  مخزن دار آریستون"<yoastmark

3.پکیج زمینی مخزن دار چگالشی آریستون

4.پکیج غیر چگالی آریستون

دیواری چگالشی پکیج آریستون

این مدل پکیج آریستون، برای مکانهایی با متراژ حداکثر 300 متر مربع قابل استفاده است. نصب و نگهداری و کار با این مدل بسیار ساده است. پمپ آن به صورتی طراحی شده که در مصرف برق  حدود 35%صرفه جویی می کند. برای کاهش آلودگی صوتی در طراحی این مدل، از عایق های ضد صدا استفاده شده است.

خدمات مسعود سرویس: تعمیر پکیج ایران رادیاتور در غرب تهران

 آریستون مدل دیواری مخزن دار

این نوع پکیج آریستون به فن دارای خاصیت دور متغیر یا به اصطلاح مدولار مجهز است. طرز کار این پکیج به این صورت است که سرعت چرخش فن بر اساس کم یا زیاد شدن اندازه شعله تغییر می کند. به دو شیر اطمینان، 3 بار مدار گرایش و 7 بار مدار مصرفی مجهز است و برای مدار گرمایش و مخزن آب گرم مصرفی، شیر تخلیه در نظر گرفته شده است. این مدل از پکیج به سیستم هایی از قبیل کنترل چند ناحیه حرارتی، حفاظت در برابر ایجاد رسوب و حفاظت در برابر یخ زدگی مجهز است. راندمان در این دستگاه 93% می باشد و دارای سیستم قطع کن الکترونیکی هنگام مسدود شدن دودکش است.

 مدل چگالشی در آریستون

حجم مخزن آب گرم مصرفی این مدل پکیج آریستون 105 لیتر می باشد. دستگاه با توان حرارتی 35 کیلووات کار می کند و برای فضاهایی با متراژ حداکثر 400 متر مربع قابل استفاده است. به سیستم هایی مانند برد الکترونیک، مبدل اولیه حرارت، سیستم حفاظت الکتریکی و حفاظت در برابر سرما مجهز است.

تهویه و گردش در مدار آب گرم مصرفی این مدل به طور متوالی اتفاق می افتد. به دلیل طراحی دیواره های آن صدای دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. شیرهای ورودی آب سرد و شیر برگشت به گونه ای طراحی شده اند که از ورود ذرات خارجی جلوگیری می کنند. این پکیج را می توان به فن کوئل، ترموستات اتاقی و سنسورهای قابل برنامه ریزی متصل کرد.

غیر چگالشی  در پکیج آریستون

سنسور استفاده شده در این پکیج آریستون مجهز به تکنولوژی اثر هال و برد کنترل می باشد. این سنسور سرعت چرخش فن را با توجه به اندازه شعله کنترل می کند، به این صورت که با کاهش اندازه شعله، سرعت را کم و با افزایش اندازه شعله، سرعت فن را زیاد می کند و این امر باعث صرفه جویی چشمگیری در مصرف برق و انرژی میشود. طول عمر پرشر سوییچ هوا و عملکرد بهتر این پکیج، به علت استفاده از رابط آنتی کندانس است. عملکرد این رابط به گونه ای است که از ورود قطرات آب به داخل پرشر سوییچ هوا جلوگیری می کند.

برخی قطعات مهم و کاربردی این پکیج ها

در ادامه توضیح مختصری در مورد برخی قطعات پکیج آریستون می پردازیم:

ترموستات: با پایش دمای آب، میزان گاز ورودی مشعل را تنظیم می کند.

پمپ چرخش آب: فشار آب در لوله کشی پکیج را کنترل می کند.

الکترود تشخیص شعله: وجود شعله را در مشعل تشخیص میدهد تا در صورت نبود شعله، فرمان قطع جریان گاز را بدهد.

مبدل حرارتی :یک قطعه فلزی با پره ها و لوله های باریک است که آب برای گرم شدن از آن عبور می کند.

سنسور جریان آب:باز بودن شیر آب را اعلام می کند.

واحد کنترل الکترونیکی(برد):مانند مغز دستگاه است و عملکرد در سایر اجزا را با دستورات به موقع و ایمنی بالا کنترل می کند.

طرز کار پکیج آریستون چگونه است؟

در ادامه طرز کار پکیج آریستون را به اختصار بیان می کنیم:

1.شیر آب گرم در جایی از خانه باز می شود و در لوله های آب گرم، جریان ایجاد میشود.

2.سنسور، جریان آب را تشخیص میدهد.

3.برد الکترونیکی، دستور باز شدن جریان گاز و ایجاد جرقه را میدهد.

4.مشعل روشن میشود.

5.بعد از روشن شدن مشعل، سنسور تشخیص شعله، کار جرقه زدن را متوقف می کند.

6.آب در حال عبور از لوله های مبدل حرارتی گرم میشود.

7.در این میان ترموستات دمای آب را بررسی می کند. تا به کمک برد، جریان گاز به اندازه و مطابق با دمای تنظیم شده دستگاه را برقرار کند.

 برد الکترونیکی پکیج های آریستون

مدارپکیج آریستون، در واقع مغز آن به حساب می آید.  یک کیت حساس کامپیوتری است که فرمان و دستورهای پکیج را به قسمت های دیگر منتقل می کند، به عبارتی اگر برد از کار بیفتد قسمت های دیگر پکیج نیز از کار می افتد. قطعات برد الکترونیکی پکیج شامل: فیوز، رله فن، آی سی، ترانس تغذیه و آی سی رگولاتور می باشد.

انواع بردهای الکترونیکی

برد پکیج آریستون دو نوع است:

1.برد کنترل جرقه زن پکیج آریستون: این برد روی برد اصلی پکیج دیواری مونتاژ می شود. وظیفه این قسمت جرقه زدن می باشد. و در عین حال شعله را نیز کنترل می کند. برای جرقه زدن به یک ترانس جرقه زن که دارای ولتاژ بسیار بالاست، وصل است.

2.برد کنترل اصلی: این برد در عقب صفحه کنترل قرار می گیرد، به علت ارتباط این برد با همه بخش ها و قسمت های الکترونیکی پکیج، به آن برد اصلی می گویند.

روش های به کارگیری برد

1.روش جامپر کردن پکیج آریستون : این روش با نصب اتصال ما بین شاخک های ثابت در برد امکان پذیر است.

2.در این روش تعدادی از کلیدهای کوچک به نام دیپ سوییچ وجود دارد که در قسمتی از برد نصب میشوند و در صورت روشن و خاموش کردن کلیدها، میتوان شاهد تغییراتی در برد بود.

خدمات مسعود سرویس: نمایندگی پکیج ایران رادیاتور در شمال تهران

3.این روش نسبت به دو روش دیگر آسان تر است، زیرا دسترسی داشتن به برد کنترل با باز کردن درب دستگاه و محفظه برد کنترل لازم نیست و عملیات در این روش، از طریق صفحه نمایشگر صورت می پذیرد.

دلایل آسیب دیدن برد پکیج آریستون چیست؟

1.قدیمی بودن پکیج و گرد و غبار فراوان که به مرور زمان روی سطح پکیج نشسته است.

  1. سر ریز شدن آب از پکیج و ریختن آب روی برد الکترونیکی
  2. تمام شدن عمر قطعات الکترونیکی که روی برد نصب می شود.

علائم خرابی برد در پکیج آریستون چیست؟

1.بروز کد خطا

2.عدم کارکرد پمپ

3.عدم گرمای مطبوع در سیستم

4.عدم گرم شدن رادیاتورها

5.عدم کار کردن خازن ها

6.ریست شدن دستگاه بعد از روشن شدن شعله

پارامترهای مهم برای انتخاب پکیج آریستون چیست؟

برای خرید پکیج آریستون باید به نکات زیر توجه کرد:

1.تامین هوای تازه یا اکسیژن مورد نیاز برای احتراق سوخت مصرفی پکیج

2.سطح زیر بنا یا متراژ واحد مسکونی

3.مقدار آب گرم مصرفی مورد نیاز

4.نحوه اجرای دودکش ساختمان

سخن آخر

همان طور که می دانید، در گذشته برای گرمایش منازل توسط شوفاژ و رادیاتور به موتور خانه نیاز بود که موتور خانه، علاوه بر هزینه بالای نگهداری، محیط زیادی را نیز اشغال میکرد.

ولی امروزه پکیج سیستم جایگزین مورد استفاده برای تامین گرمایش  که به تنهایی، وظیفه آبگرمکن و موتورخانه را انجام میدهد.

در این میان پکیج آریستون با سابقه ای طولانی، یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد آرامش و آسایش در روزها و شب های سرد زمستان می باشد که در مصرف انرژی و کمک به محیط زیست نیز بسیار موثر است.

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس