کولر گازی اسپلیت
  1. خانه
  2. آخرین مطالب
  3. سرمایش کولر گازی

سرمایش کولر گازی


امروزه در این هوای بسیار گرم تابستانی بیشر دغدغه هموطنانمان کم بودن سرمایش کولر گازی هست که امروز صد داریم تا جایی که می توانیم شما را درروند کارکرد دستگاه کولرگازی  و تعمیر آن آگاه سازیم.

اسپلیت
پنل کولر گازی اسپلیت

کم شدن سرمایش کولر گازی

 ابتدا بساکن برای بررسی و پیدا کردن مشکل کم شدن سرمایش کولرگازی با استفاده از ریموت کنترل mood را بر روی cool تنظیم کرده و چند دقیقه برای بکار افتادن کمپرسور صبر میکنیم .

بخاطر داشته باشید که در دستگاه های کولرگازی برخی از آنها که  معمولا در ظرفیتهای بالاتری هستند چون از بردکنترلی برای فرامین ها استفاده میکنندزمان بیشتری برای  روشن شدن کمپرسور را درا میباشند .

و جای هیچ نگرانی برای این مسئله وجود ندارد پس پس از تنظیم ریموت کنترل دستگاه اندکی در حدود 5 تا 10 دقیقه صبر نمایید و سپس به چک کردن بقیه احتمالات و اشکالات بپردازید

تنظیم کردن ریموت کنترل

درصورتی که تنظیمات ریموت کنترل کولر گازی را نمیدانید می بایستی به دفترچه راهنمایی که در جعبه دستگاه قرار داده  است.

مراجعه و پس از مطالعه کامل و فراگیری از استفاده صحیح و مفید دستگاه کولر گازی به تنظیمات دستگاه از طریق ریموت کنترل بپردازید.

ریموت کنترل کولر گازی
ریموت کنترل کولر گازی

چنانچه دفترچه راهنمای دستگاه کولرگازی را ندارید یا در دسترستان نیست می توانید با راهنمایی هایی که بشما در ادامه می کنیم می توانید به تنظیمات واقف شوید و براحتی ریموت کنترل دستگاه کولر گازی را تنظیم نمایید.

تنظیم حالت mood ریموت کنترل

در قسمت mood ریموت کنترل به چند حالت  fan – cool – heat – dry  برخورد خواهید کرد.

البته این توضیحات کلی بوده و می تواند در ریموت کنترل های متفاوت باشذ مثلا در بعضی تنظیمات فن جدا گونه بوده یا برخی تنظیم heat  ندارند.

برای تابستان و حالتی که قرار است دستگاه سرما تولید کند باصطلاح باد خنکی بدهد بایستی mode  را در حالت cool قرار بدهید

در زمستان و فصل سرد سال mood را می بایستی روی گذینه heat تنظیم نمایید تا باد گرم بدهد .

در ریموت کنترل هایی که تنظیم فن در قسمت mode  را دارند.

این تنظیم برای حالتی هست که شما نمی خواهید دستگاه سرما یا گرما بدهد و فقط هوای موجود را بچرخه در می آورد. و دقیقا مانند پنکه عمل می کند.

گذینه dry برای آنست که دستگاه چند دقیقه با تمام قدرت کار کرده و سپس اتومات می کند. که انتخاب این گذینه سلیقه ای است و خیلی پیشنهاد نمی شود .

حالا پس از تنظیم قسمت mood  باید دمای درخواستی را تنظیم نماییم .که معمولا با دو فلش بالا و پایین در ریموت کنترل ها نمایش داده می شود

تنظیم سرعت فن 

سومین گذینه تنظیم سرعت فن است که سلیقه ای است و برحسب نیاز می توانید در سه حالت کم، متوسط و زیاد تنظیم کنید.

در انتها تنظیم دمپر دستگاه که باز هم در مدل ها و برند های مختلف دستگاهای کولر گازی متفاوت است. به صورت ثابت شو اتوماتیک چرخشی  است. و  بسته به نیازتان و جهت پرتاب باد تنظیم میکنید.

چک و بررسی کارکردن دستگاه کولر گازی 

کندانسور
کندانسور

اگر تمامی تنظیمات که در بالا به مختصر توضیح داده شد را انجام داده اید. یا قبلا انجام داده بودید و تغییری در وضعیت کارکرد.

دستگاه بوجود نیامد و همچنان از خوب سرد نکردن دستگاه کولر گازیان ناراضی هستید. با ما باشید تا احتمالات دیگر را بررسی کنیم که در ادامه  به آن می پردازیم

از کار افتادن کمپرسور 

هم اکنون به قسمت نصب کنداسور بروید که در بالکن یا در پشت بام قراردارد.  صدای کار کردن کمپرسور را بررسی نمایید.

کولر گازی وقتی  از کار افتاده است. صدایی از کمپرسور نمی آید.

احتمال خرابی برد یا خازن و حتی سوختن کمپرسور می باشد. در مورداول خرابی برد دستگاه معمولا دستگاهایی که با برد کنترلی فرامین را رد و بدل می کنن.

در هنگام خرابی کد های را ناشی از خراب شدن برد نمایان کرده و کار ار برای تشخیص عیب ساده تر می کنن.

کمپرسور کولر گازی
کمپرسور کولر گازی

کمپرسور در حال کار کردن است

و حالت دیگر این است که برای کمپرسور در حال کار کردن است ولی همچنان باد گرم از سمت پنل می آید یا  سرمایش کولر گازی  خوبی ندارد.

و این حالت باید با نمایندگی تعمیر کولر گازیتان تماس حاصل نمایید تا برای رفع ایراد که معمولا در این مورد شارژ گاز می باشد به محل تکنسین اعزام نمایند .

 

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس