تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 1. خانه
 2. آخرین مطالب
 3. تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران


برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران به همراه تعویض قطعه با ضمانت و حتی سرویس می توانید به نمایندگی های مجاز مانند مسعود سرویس مراجعه کنید.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور؛ خدمات پس از فروش ایران رادیاتور

برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور به همراه تعویض قطعات با ضمانت و حتی سرویس می‎توانید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید. پکیج ها نیز بعد مدتی دچار استهلاک می شوند که نیاز به تعمیر یا سرویس دارند.  تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران یکی از خدمات پس از فروش ایران رادیاتور در نمایندگی‎های مجاز می‎باشد.

پکیج‎ها به صورت مکرر استفاده می‎شوند، بنابراین در دوره‎های معین چند ماهه یا سالانه باید آن‎ها را سرویس کرد. در صورت نیاز به تعمیر، هواگیری و سایر خدمات از یک مرکز تخصصی کمک بخواهید. مرکز تعمیرات باید تخصصی محور باشند و با تمام برندهای پکیج، مانند ایران رادیاتور و بوتان همکاری داشته باشند. لازمه این همکاری، تامین قطعات اورجینال و باکیفیت است تا اطمینان و اعتماد را در مشتریان خود ایجاد کنند.

 سرویس مسعود با تکنسین‎ها و تعمیرکاران با تجربه و متخصص همکاری دارد. اولین هدف، تعمیر با بیشترین دقت در محل و در کمترین زمان می‎باشد. در صورت نیاز به تعمیر بیشتر، پکیج به مرکز انتقال داده می شود و  قطعات اصلی جایگزین قطعات خراب می‌شوند.

متخصصین ما با تعمیر پکیج ایران رادیاتور در مدل‎های دیجیتال و آنالوگ، آشنایی کامل دارند.

پکیج ایران رادیاتور
پکیج ایران رادیاتور

پکیج چیست؟

انجام تعمیر پکیج ایران رادیاتور بسیار ارزان‎تر از سیستم‎های گرمایشی قدیمی است و سریعتر تعمیر می‎شود. موتورخانه های سنتی دردسرهای متعددی داشتند. با گذر زمان پکیج ها، جایگزین موتورخانه های سنتی شدند. البته پکیج ها کار یک آبگرمکن را نیز انجام می‎دهند.

پکیج یک وسیله گرمایشی است که آب گرم مورد نیاز ساکنین را تامین می‌کند. آب گرم برای سیستم گرمایشی خانه مانند رادیاتور، شوفاژ و کوئل‎ها استفاده می شود. آب گرم شده توسط پکیج، به محیط گرما می‎بخشد که در فصل سرد بسیار پرکاربرد است. همچنین به عنوان آبگرمکن، آب گرم مصرفی و بهداشتی را تامین می‌کند. سوخت مورد نیاز پکیج‎ها متنوع هستند. با توجه به مکان زندگی خود و نوع سوختی که در دسترس دارید می‎توانید پکیج مورد نظرتان را انتخاب کنید.

چگونگی  تعمیر پکیج ایران رادیاتور و انواع آن کدام است؟

هنگام تعمیر پکیج ایران رادیاتور توسط متخصصین با تجربه در کمترین زمان ممکن انجام می‎شود. اولین دسته بندی به برای پکیج به دو نوع دیواری و زمینی تقسیم می‎شود. هر دو نوع ذکر شده در دو نوع فن‎دار و بدون فن تولید می شوند. نوع فن‎دار آن با استانداردهای بین المللی تایید شده است.

تعمیر پکیج مدل ‎های مختلف، متفاوت است. پکیج ‎های برقی و گازی ایران رادیاتور در دو نوع زمینی و دیواری تولید می‎شوند. پکیج‎های دوگانه سوز و گازوئیلی فقط در مدل زمینی تولید می‎شوند. باید در اتاقی مجز خارج از منزل نصب شوند. مخزن آب از امتیازات پکیج زمینی است.

پکیج ها به لحاظ فناوری به دو دسته پکیج‏های دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‎شوند. نوع دیجیتال، صفحه نمایشگر و چند دکمه وجود دارند که دما و سایر مشخصات مانند کدهای خطا را نشان می‎دهند. و نوع آنالوگ نمایشگر و سیستم اعلام خطا وجود ندارد. در نتیجه عیب یابی در هنگام خرابی کمی دشوار است.

در تعمیر پکیج ایران رادیاتور  نوع دیجیتال بسیار راحت‎تر است، زیرا خطا به صورت کد مخصوص در صفحه نمایش نشان داده می‎شود. از پکیج های دیجیتالی استقبال بیشتری می‎شود، اما پکیج های آنالوگ قیمت پایین‎تری دارند.

انواع پکیج های ایران رادیاتور

خرید، نصب، سرویس و تعمیر پکیج ایران رادیاتور را از شرکت ایران رادیاتور بخواهید. شرکت ایران رادیاتور در سال 1385 تاسیس شد. در سال 1383 تصمیم به تولید انواع پکیج‎های دیواری گرفته اند. تمام قطعات، ساخت یا تحت لیسانس شرکت‎های معتبر خارجی هستند. در واقع ایران رادیاتور نماینده انحصاری کارخانه willo آلمان در ایران می‎باشد.

ایران رادیاتور، پکیج‎های دیواری و زمینی را با سوخت‎های مصرفی متنوعی تولید می‎کند. پکیج‎های زمینی (با مخزن استیل یا چدن) دارای ظرفیت حرارتی 28 تا 150 کیلو وات هستند. پکیج های دیواری از مدل گرمایشی با ظرفیت حرارتی 18 تا 32 کیلو وات ساخته می شوند. در پکیج‎های دو مبدل، از دو مبدل صفحه‎ای و اصلی استفاده می‎شود. همچنین آبگرم مصرفی از آب گرم گرمایشی جدا می‎باشد.

پکیج‎های ایران رادیاتور در مدل‎های مختلف با یک حرف اختصاری معرفی می‌شوند. هر کدام ویژگی‎های خاص خود را دارند:

 • مدل B: تک مبدل هستند، فقط آب گرم مصرفی تولید می کند.
 • مدل‎های M و E: مدل گاز سوز و دو مبدله هستند. کارکردی مشابه و ظاهری متفاوت دارند.
 • مدل‎های L و K: دو مبدله گاز سوز هستند که مجهز به عیب یاب دیجیتال می باشند.

حروف اختصاری بعد از معرفی مدل‎ عبارتند است:

 • CF: پکیج بدون فن است.
 • FF: پکیج دارای دودکش دوجداره و فن می باشد.

معرفی مدل های سری مختلف پکیج های ایران رادیاتور

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در سری‎های مختلف نیز متفاوت است. یک تعمیرکار متخصص باید با تمام مدل ها و لیست خرابی‌ آن ها آشنایی داشته باشد. در زمان خرید باید به بعضی نکات مانند متراژ زمین، نوع سوخت، زمینی یا دیواری بودن پکیج، میزان خروج آب گرم و… توجه کنید.

سری های مختلف پکیج ایران رادیاتور عبارتند از:

 • مدل‎های سری B: BM24FF – BM24KF : قیمت پایین‎تری نسبت به سایر مدل‎ها دارد. به دلیل وجود یک پمپ کمتر، استهلاک کمتری دارد.
 • مدل‎های سری L: L28FF28000 – L24FF24000 – L36FF36000: تمام مدل های ذکر شده دارای دودکش، فن و سیستم عیب یابی دیجیتال می‎باشند.
 • مدل‎های سری E: E24CF – E24FF – ES28FF:تمام مدل‎ها در این سری، دو مبدله هستند اما آنالوگ بوده و دارای نمایشگر دیجیتال نمی باشند. همانند تمام مدل‎ها دارای سیستم ضد یخ است.
 • مدل‎های سری M: M24CF – M24FF: دارای دو مبدل گرمایشی، سیستم عیب یاب دیجیتال و منبع انبساط بزرگتر است.
 •  سری K: K24FF

انواع  زمینی پکیج ایران رادیاتور: برخی از مدل‎ها دارای سیستم جرقه زن خودکار، سیستم محافظت از شعله و حداکثر میزان آب گرم می‎باشد. ترمومتر و مانومتر داخلی و نمایشگر عیب یاب دیجیتال دارند. مدل‎های زمینی پکیج ایران رادیاتور عبارتند از:

 • G35 – Z36FF: با سوخت گاز طبیعی کار می‎کند.
 • D35 35000: مناسب سوخت گازوئیلی است.

 مدل‎های سری K و  Eارزانتر و مدل‎های سری L باکیفیت‎تر و گران‎تر هستند.

بررسی لیست خرابی پکیج ایران رادیاتور

در زمان تعمیر پکیج ایران رادیاتور باید به نوع خطا بر روی نمایشگر دیجیتال یا چراغ چشمک زن توجه کرد. خرابی پکیج باید توسط یک تکنسین ماهر برطرف شود. هرگز خودتان اقدام به تعمیر و رفع خرابی نکنید، به دلیل اینکه بسیار خطرناک است. لیست خطا در مدل‎های آنالوگ و دیجیتال متفاوت است.

 لیست خطا در مدل‎های آنالوگ در پکیج ایران رادیاتور :

در مدل آنالوگ (سری M) در صورت خرابی، چراغ‎های کوچکی که زیر آن‎ها اعداد زوج نوشته است، چشمک می‎زنند. اعداد به صورت زوج هستند و باید از چپ به راست بخوانید.

 • 30 و 40: خرابی برد الکترونیکی
 • 60 و 80: یخ زدایی با پمپ روشن
 • 50 و 60: ترمیستور مدار شوفاژ دچار اشکال شده است.
 • 40، 60 و 80: فن روشن می باشد اما سوئیچ هوا قطع است.
 • 70: زیاد گرم شدن پکیج (نرمال بین 89 تا 105 درجه سانتیگراد)

در صورت آشنایی با این کدها تعمیر پکیج ایران رادیاتور در کمترین زمان امکان پذیر است.

 و لیست خرابی پکیج در سری های K و L در تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

خرابی ها به صورت کد بر روی نمایشگر جلوی پکیج، نشان داده می‎شوند، برخی از کدها عبارتند از:

 • E1: پرشر سوئیچ آب قطع بوده و مدار باز است.
 • E2: شعله پکیج دچار مشکل است (در حین کار کردن).
 • E8: ترموستات بیش از 105 عمل کرده است.
 • E31: مشکل در ترمیستور مدار شوفاژ می باشد و اتصال کوتاه است.
 • AF: سیستم یخ زدایی دچار مشکل است.
 • E91: ولتاژ برق دچار نوسان است.
 • E50: فن خاموش بوده اما پرشر سوئیچ هوا متصل است.

سرویس، رسوب زدایی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور

 پکیج ایران رادیاتور معمولاً در زمان خرابی و درست کار نکردن پکیج انجام می‌شود. پکیج‎ها باید به صورت دوره‎ای سرویس شوند. معمولا اوایل فصل پاییز و آخر فصل زمستان، سرویس انجام می‎شود.

 • رسوب گیری پکیج: زمانی که حجم رسوب زیاد شود آب دیرتر گرم می‎شود، در نتیجه انرژی و سوخت بیشتری مصرف می‎کند. در لیست خرابی‎ها و تعمیر پکیج ایران رادیاتور باید این نکته را لحاظ کنید. اگر پکیج سر و صدای زیادی داشته یا آب ناگهان سرد و گرم می‎شود نیاز به رسوب‎گیری دارد.
 • هواگیری پکیج: شما می‎توانید این کار را به یک متخصص بسپارید. زمانی که با پکیج آشنایی ندارید به یک اهرم مخصوص و پیچ گوشتی دوسو نیاز دارید. پیچ هواگیری را جهت مخالف عقربه ساعت بچرخانید تا هوای رادیاتور خالی شود. در برخی مواقع نیاز به استفاده از مایعی به نام فرناکس است که در این صورت باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.
 • ریست کردن پکیج (خالی کردن حافظه) در صورتی که مشکل را برطرف کرد.و مجددا کد خطا نمایش داده می‎شود باید حافظه پکیج را خالی کنید.

تفاوت پکیج های تک مبدل و دو مبدل

یک تعمیرکار متخصص و مجرب در یک نگاه نوع پکیج را تشخیص داده و اقدام به تعمیر پکیج ایران رادیاتور می کند. پکیج های دیواری ایران رادیاتور به دو نوع تک مبدل و دو مبدل تقسیم می شوند:

 • پکیج تک مبدل (Bithermic): آب گرم گرمایشی و مصرفی در تماس با یک شعله گرم می‎شوند. اگر شیر آب گرم مصرفی باز شود، توسط فلومتر آب سرد وارد دستگاه می‎شود و در تماس مستقیم با شعله گرم می‎شود.
 • پکیج دو مبدل (monothermic):از دو مبدل اصلی (اولیه) و صفحه‎ای (ثانویه) تشکیل می شود. در حالت زمستانی مبدل اصلی پکیج فعال و روشن است. در زمانی که آب گرم بهداشتی نیاز داشته باشیم مبدل صفحه‎ای ثانویه فعال می‎شود.

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس