پکیج ایران رادیاتور
  1. خانه
  2. تعمیر پکیج شوفاژ
  3. تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران

تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران


امروزه بسیاری از افراد از پکیج ایران رادیاتور استفاده می کنند. هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران بستگی به خدماتی دارد که تعمیرکار ارائه می دهد.

پکیج ایران رادیاتور

هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران

امروزه بسیاری از افراد از پکیج ایران رادیاتور استفاده می نمایند. هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران بستگی به نوع خدماتی دارد که ارائه داده می شود. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که تعمیر هر یک از بخش های پکیج های ایران رادیاتور بر اساس استانداردهای مشخص است. انواع پکیج ایران رادیاتور دارای صفحه ال سی دی هستند. روی این صفحه ال سی دی ارورهایی که مربوط به خرابی پکیج ایران رادیاتور می باشد نشان داده خواهد شد. بر همین اساس اگر شما به خوبی تمامی این ارور ها را بشناسید می توانید علت خرابی پکیج را بررسی کنید.

 کارشناسانی که تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران را انجام می‌ دهند با مراحل تعمیر پکیج آشنا هستند. آنها به خوبی می دانند که هر یک از پکیج های ایران رادیاتور باید چگونه تعمیر شوند. در مورد عیب یابی پکیج های ایران رادیاتور اطلاعات دقیقی دارند و راهنمایی اصولی را برای تعمیر پکیج به شما ارائه می دهند. تعمیرکاران مراحلی که مربوط به تعمیر پکیج ایران رادیاتور است را باید به خوبی بررسی کنند. برخی از مهمترین مراحل بررسی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور را در ادامه معرفی می کنیم.

مراحل تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران  

برخی از مهمترین مراحلی که کارشناسان زمان تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران در نظر می گیرند و به آن اهمیت می دهند عبارت است از :

  1. بررسی کلیدهای پکیج

 در مرحله اول جهت عیب یابی پکیج ایران رادیاتور باید کلید خاموش و روشن را روی عدد یک بگذارند. در صورتی که چراغ سبز روشن شود باید به مرحله دوم بروند. اما اگر چراغ سبز نشود یعنی پکیج روشن نمی شود و علت روشن نشدن آن یعنی قطعی. برق البته سوختن فیوز پکیج و همچنین مشکل در برد الکترونیک به عنوان دیگر نکاتی شناخته می شوند که دلیل روشن نشدن پکیج هستند. در برخی از مواقع علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور ساده می باشد. امکان دارد که محافظ برق خراب شود و به راحتی برق را از درون خود عبور ندهد.

 در این صورت جهت تعمیر پکیج های ایران رادیاتور نیاز است که محافظ را از درون مدار حذف نمایند و محافظ پکیج دیگری را جایگزین آن کنند. با استفاده از یک فازمتر برق را مورد بررسی قرار می دهند. مشکل برد الکترونیک یکی از مهم‌ترین مشکلات خرابی پکیج ایران رادیاتور به شمار می رود. در بسیاری از خرابی های برد الکترونیک خطر نوسان برق را باید در نظر بگیرند. اگر این مشکل در پکیج ایران رادیاتور وجود داشته باشد جهت تعمیر پکیج باید برد را تعویض کنند. اما پیش از اینکه برد را تعویض کنند باید آن را به یک تعمیرکار نشان دهند. شاید با تعویض کردن برخی از قطعات درون برد از برد قبلی بتوانند استفاده نمایند.

تعمیر پکیج ایران در تهران
  1. چک کردن فشار مدار درون پکیج

 یکی دیگر از مراحلی که مربوط به تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران است چک کردن فشار مدار پکیج می باشد. مهمترین ارورهایی که تعمیرکار امکان دارد زمان تعمیر فشار مدار درون پکیج با آنها مواجه شود، ارورهای 40 و 70 هستند. ظاهر شدن هر یک از این ارورها یعنی فشار مدار بیش از اندازه کم می باشد. این فشار به وسیله گیج فشار به راحتی نشان داده خواهد شد. گیج فشار که همان مانومتر نام دارد در پکیج ایران رادیاتور به عنوان یک عقربه مشکی شناخته می ‌شود.

 این عقربه از عدد صفر تا چهار را نشان می دهد. جهت بالا بردن فشار پکیج ایران رادیاتور نیاز است که شیر پرکن باز شود و سپس منتظر باشید که درجه بالاتر برود. بسیاری از مشتریان این شیر را با شیر هواگیری امکان دارد که اشتباه بگیرند. وظیفه این شیر خارج کردن هوا از درون مدار پکیج نمی باشد. در صورتی که شیر پرکن را باز نمایید فشار به آرامی بالاتر خواهد رفت. شیر پرکن در هر یک از پکیج های ایران رادیاتور دو نوع دارد.

 مدل اول به رنگ آبی می باشد و مدل دوم به رنگ مشکی است. در صورتی که شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور را باز کنید ولی بعد از آن فشار بالا نرود باید موارد دیگر بررسی شوند. مواردی مانند گرفتگی مسیر مانومتر، خرابی شیر پرکن پکیج، گرفتگی مسیر شیر پرکن و کم بودن فشار آب ورودی به عنوان مهمترین موارد شناخته می شوند.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

  1. بررسی ولوم شوفاژ زمان تعمیر پکیج های ایران رادیاتور

در مرحله سوم که مربوط به تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران است، بررسی ولوم شوفاژ اهمیت زیادی دارد. ولوم شوفاژ در این مرحله باید زیاد شود و سپس عملکرد پکیج با دقت بررسی گردد. تعمیرکار در این مرحله کلید گرمایشی شوفاژ را که در قسمت چپ است باید زیاد کند. در این مرحله تشکیل شعله به عنوان اولین کار پکیج شناخته می شود. بعد از آن گاز را آزاد می سازد و سپس به جرقه زن دستور ایجاد شعله می دهد. جرقه زن می تواند ولتاژ ۲۰ هزار ولت را به راحتی اعمال کند و سپس شعله را تشکیل دهد.

 اما زمان تشکیل شعله امکان دارد که هر یک از قطعات پکیج ایران رادیاتور دچار مشکل شوند. در صورتی که جرقه زن خراب شود به خوبی اعمال انتقال جرقه را نمی تواند انجام دهد. به همین دلیل شعله در پکیج تشکیل نخواهد شد. همچنین امکان دارد که گاز قطع باشد و به همین دلیل شعله تشکیل نگردد. خرابی برد الکترونیک یکی دیگر از دلایل تشکیل نشدن شعله است.

  1. بررسی پمپ پکیج

مرحله چهارم تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران چک کردن پمپ پکیج است. در این مرحله تعمیرکار دست خود را روی پمپ پکیج می‌ گذارد تا متوجه شود که پمپ به خوبی کار می ‌کند. اگر پمپ کار نکند باید بدانید که دما و فشار پکیج بسیار زیاد خواهد شد. علاوه بر آن صدای وحشتناکی از درون پمپ به گوش می خورد. در این صورت باید پمپ پکیج سرویس شود. جهت سرویس پمپ پکیج نیاز است که آن را از هیدرولیک جدا نمایند و سپس روتر را بیرون بکشند. جهت این کار ابتدا برق دستگاه باید قطع گردد. پس از آن با استفاده از آلن شماره ۵ هر یک از پیچ های پمپ را باز می کنند و پس از آن روتور را بیرون می‌ کشند تا روتور به خوبی تمیز شود.

  1. بررسی فن پکیج برای تعمیر پکیج

مرحله پنجم که مربوط به تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران است چک کردن فن پکیج می باشد. در صورتی که پمپ کار کند ولی عملیات گرمایشی پکیج به بهترین نحو ممکن انجام نشود باید فن پکیج بررسی گردد. اگر فن خراب شود. ارورهای متفاوتی روی ال سی دی پکیج نشان داده خواهد بود. طبق کد خطای که نشان داده است. باید راهکار رفع آن اعمال گردد. در صورتی که رادیاتور گرم شود باید آب گرم مصرف شده را چک گردد.

 پس از آن شیر آب گرم درون آشپزخانه و یا دستشویی باید باز شود. در صورتی که پکیج روی حالت رقص نور قرار بگیرد دو چراغ 30 و 80 روشن می شوند. اگر فن کار نکند یعنی میکروسوئیچ خراب است. در صورتی که چراغ شعله روشن گردد نصاب صبر می کند که آب درون پکیج به خوبی گرم شود. در صورتی که آب پکیج گرم است یعنی مبدل ‌ها رسوب دارند. و یا اینکه شیر موتور خراب است.

 هر یک از مراحل تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران به صورت اصولی و بر اساس استانداردهای مشخص انجام می شود. در واقع تعمیرکارانی که در تهران تعمیر انواع پکیج های ایران رادیاتور را بر عهده دارند، می توانند به صورت اصولی پکیج ها را تعمیر کنند. آنها در مورد شرایط و مراحل تعمیر پکیج ها اطلاعات زیادی دارند. به همین دلیل بدون هیچ مشکل و در کمترین بازه زمانی، پکیج ها را تعمیر می کنند.

پکیج ایران رادیاتور
تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران

اسید شویی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران

 در مورد تعمیر پکیج های ایران رادیاتور باید بدانید که آنها اگر دچار رسوب شدید شوند ارورهای 40، 70 و 80 را نشان می‌ دهند. این ارورها زمانی که به وجود بیایند بعنی آب درون پکیج، دور نمی زند و دما بیشتر از ۱۵۰ درجه می شود. به همین دلیل سنسور را در وضعیت قطع قرار می دهند. اگر پکیج این خطا را نشان دهد زمان ظاهر شدن کد خطا، عقربه مانومتر پایین و بالا می رود.

این مسئله یعنی پکیج نیاز به اسید شویی دارد. جهت اسید شویی باید از اسید ضعیف مانند جوهر نمک استفاده شود. استفاده از اسید خطرناک است. به همین دلیل تعمیرکار تمامی جوانب را باید در نظر بگیرد. پس از آن فشار پکیج را خالی می کند و می تواند مبدل را به صورت کشویی از درون پکیج ایران رادیاتور جدا سازد. جهت این کار باید صفحه محفظه احتراق را باز کند و سپس مهره های برگشت و رفت را جدا نماید

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس