کولر گازی هیتاچی
 1. خانه
 2. تعمیر کولر گازی
 3. کولر گازی هیتاچی

کولر گازی هیتاچی


از دیرباز، انسانها به دنبال بهتر کردن شرایط زندگی خود، از هر لحاظ بوده اند و امروزه تهیه سیستم تهویه مطلوب در ساختمانها، اداره جات و اماکن تجاری به منظور تامین هوای مطلوب، یکی از دغدغه های آنها به شمار می آید که کولر گازی هیتاچی یکی از آنهاست .

*انواع کولر گازی هیتاچی:

شرکت بزرگ هیتاچی کار خود را در سال 1910 در کشور ژاپن شروع کرد. کیفیت بسیار بالای مواد اولیه یکی از بارزترین مشخصه های محصولات ساخت این شرکت می باشد. شرکت هیتاچی در سال 1990 اقدام به ساخت محصولات سیستم های تهویه مطبوع ، من جمله کولرهای گازی با کیفیت بالا  و مدل های متنوع نمود. کولر گازی هیتاچی امروزه جز بهترین مارک های کولر گازی به حساب می آید و می توان آن را هم ردیف کولرهای گازی شرکتهای: تراست، اجنرال و سامسونگ دانست. این برند با کیفیت نمایندگانی در سراسر جهان من جمله استرالیا و هند دارد. شرکت هیتاچی به منظور کاهش قیمت نهایی، برای کشورهای حوزه خاور میانه، یکی از خط های تولید خود را به مالزی انتقال داد.

کولر گازی هیتاچی با موتورهای مختلف روتاری، اسکرول و پیستونی موجود می باشد، که مدل های ساخته شده در دو نوع دیواری و ایستاده به بازارعرضه می شود.

کولر گازی هیتاچی

*ویژگی های منحصر به فرد کولر گازی هیتاچی:

کولرهای گازی ساخت شرکت هیتاچی، دارای مدل های متنوع و بسیار زیبا می باشند، که قابلیت هماهنگ شدن با محیط های متفاوت را دارد. در ادامه به ذکر چند ویژگی این برند معتبر که آن را جزء محبوب ترین مدل های کولر گازی قرار داه است، می پردازیم.

 1. کمپرسور:

کمپرسورهای استفاده شده در کولر گازی هیتاچی بسیار قوی، با بازدهی و راندمان بالا می باشند و در مقایسه با کمپرسورهای دورانی، لرزش کمتر و کارایی بیشتری دارند. با وجود ظرفیت برابر کمپرسورهای هیتاچی با مدل های دیگر، کوچک تر بودن ابعاد آن، باعث شده، عملیات سرویس و نگهداری آن بسیار ساده تر باشد.

همان طور که می دانید، وظیفه کمپرسور، منقبض و فشرده کردن گاز مبرد(مبرد ماده ای است که با جذب حرارت از ماده ای در محیط، خود تبخیر شده و آنجا را خنک می کند)

انتقال این گاز به یونیت های داخلی و خارجی توسط لوله های مسی می باشد.

کمپرسورهای T1,T3  ویژه به کار رفته در این برند کولر ، آن را مناسب استفاده در هر اقلیم آب و هوایی، اعم از معتدل و گرمسیری می کند.

کمپرسورها به دو دسته دور ثابت و دور متغیر تقسیم میشوند.

کمپرسور دور ثابت به کار رفته در کولر گازی هیتاچی با گاز R22  طراحی و کمپرسور دور متغیر مجهز به کیت اینورتر، با گاز R410a  تعبیه شده است. این مدل از نظر اقتصادی کارآمد بوده و حدود 60% در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. اینورتر قابلیتی است ، که با استفاده از دو پارامتر ولتاژ و فرکانس، باعث تغییر موتور کمپرسور میشود.

کمپرسور اینورتر میتواند، سرعت راه اندازی و ادامه کار الکتروموتور کمپرسور(یعنی ظرفیت سرمایش/گرمایش دستگاه) را کنترل کند.

به این صورت که، کمپرسور آهسته راه اندازی شده و با نزدیک شدن به دمای تنظیمی، سرعت آن کاهش پیدا کرده، تا نیازی با استارت و استاپ پیوسته نباشد.

همچنین به دلیل وجود مبادله کننده گرمایی در کمپرسور، با قدرت مکش عظیم تر، امکان تبادل بیشتر گرما و در نتیجه تنظیم سریع تر دمای اتاق وجود دارد، که این خصوصیت بر محبوبیت کولر گازی هیتاچی در بین خریداران افزوده است.

 1. پنل داخلی کولر گازی هیتاچی:

طراحی پنل داخلی کولر گازی هیتاچی، بسیار زیبا بوده و باعث می شود با هر نوع دکوراسیون داخلی همخوانی داشته باشد. همچنین ابعاد کوچک این پنل، مشکل کمبود فضا را به طور کلی حل می کند و پاسخگوی متراژها و فضاهای کوچک می باشد. دریچه های خروجی این پنل قابل شستشو که در 4 جهت  بالا، پایین ، راست و چپ تعبیه می شود.

هوا را به طور مطبوع و یکنواخت در کل فضا پخش می کنند. یکی از تفاوتهای فاحش پنل داخلی کولر هیتاچی، سطح دریچه فوق العاده بزرگ آن است که 15% از پنلهای داخلی معمولی، بزرگتر است.

 1. نمایشگر ال سی دی:

یکی دیگر از ویژگی های مهم و کاربردی  کولر گازی هیتاچی ، نمایشگر ال سی دی است، که وضعیت دستگاه را به طور مرتب به ما نشان میدهد.

 1. میکروکنترلر:

وجود میکروکنترلر در ساختار کولر گازی هیتاچی پیوسته از دمای محیط نمونه برداری می کند.

سرعت موتور کمپرسور را کنترل می نماید، باعث می شود سیستم به ندرت خاموش و روشن شود، تا نیازی دوباره به انرژی اولیه استارت نباشد.

و این کار باعث صرفه جویی در مصرف برق و افزایش طول عمر کولر میشود.

کولر گازی هیتاچی

 1. فیلتر تصفیه هوا:

اثر بخشی فیلتر تصفیه هوای چند لایه به کاربرده در کولر گازی هیتاچی به حدی ست که تا 99% باعث از بین رفتن باکتری ها است.

همچنین این فیلتر تصفیه هوا به طور قابل توجهی، مانع رشد قارچها میشود. و با خاصیت ضد آلرژی، عوامل آلرژی زای مضر که در گرد و غبار خانگی وجود دارند را بی اثر می کند.

یکی دیگر از ویژگی های جالب فیلترهای موجود در این برند، بوزدایی محیط است.

به شکلی که در طی 1 ساعت، 82% عملکرد بو زدایی دارد.

6.LED  کولر گازی هیتاچی:

در یونیت های داخلی کولر گازی هیتاچی ال ای دی هایی تعبیه می شوند. که با ایجاد موج کوتاه اشعه ماوراءبنفش باعث از بین رفتن میکروبهای گرفتار شده در فیلتر کولر است. در واقع اثر ضدعفونی کنندگی اشعه ماوراء بنفش، باعث می شود که میکروبها قبل از پخش شدن در کل محیط ، نابود گردند و هوایی تمیزتر و بهداشتی تر به ریه های ما تزریق شود.

اشعه ای که در داخل یونیت استفاده می شود ، با طول موج بسیار کم است و فقط بر روی میکروبها تاثیر می گذارد. و به بدن انسان آسیبی وارد نمی کند.

 1. عملکرد بی صدا:

در سیستم برقی کولر گازی هیتاچی صدای وزوز ناشی از امواج الکترومغناطیس، کاملا حذف می شود. و تجربه ای آرام و ساکت از سیستم تهویه مطبوع را به ما میدهد.

 1. کندانسور کولر گازی هیتاچی:

وظیفه کندانسور انتقال گرما جذب از محیط داخل اتاق، به محیط بیرون است.  اگر اختلالی در سیستم کندانسور ایجاد شود، سرمایش مناسبی نخواهیم داشت.

در واقع در کندانسور، همیشه گاز گرم خروجی، از طریق کمپرسور، وارد سیستم می شود.  و با کار افتادن فن کولر گازی و عبور هوا از روی کویل های موجود در کندانسور، دمای گاز پایین آمده  تا به دمای مناسب برسد. کندانسورهای استفاده شده در کولر گازی هیتاچی، با بهره گیری از پوشش ضد زنگ ، نسبت به کولرهای دیگر3 برابر بادوام تر است.

 1. قابلیت تنظیم سرعت فن، تایمر خواب، قطعات برقی ضد حریق نیز از دیگر ویژگی های قابل ذکر کولر گازی هیتاچی میباشد.

*عوامل خرابی کمپرسور کولر گازی :

عوامل متعددی می توانند باعث اختلال در کار کمپرسور هستند. ودانستن آنها و پیگیری به موقع، می توان از سوختن کمپرسور جلوگیری می کند.

کولر گازی هیتاچی

 1. عدم تناسب ظرفیت کمپرسور با متراژ محیط: همان طور که می دانید ظرفیت کولر گازی برحسب متراژ، با واحد BTU  اندازه گیری می شود.BTU  واحد اندازه گیری تغییر دما می باشد.  میزان قدرت خنک کنندگی  کولر به مساحت فضای نصب کولر وابسته هستند. BTU  بالاتر نشان دهنده قدرت سرمادهی بالای کولر است.
 2. اگر ظرفیت کولر گازی با توجه به استاندارد مساحت درست انتخاب شود، کمپرسور کولر بعد از خنک کردن محیط خاموش می شود. ولی اگر ظرفیت کولر نسبت به متراژ کمتر یا بیشتر باشد، در عملکرد کولر اختلال ایجاد خواهد شد.
 3. اگر ظرفیت کولر کم باشد ( BTU  کم برای فضای بزرگ ) ،کمپرسور همواره کار خواهد کرد و این امر در دراز مدت ، موجب آسیب دیدن کمپرسور می شود. و اگر ظرفیت کولربر حسب متراژ برای فضا زیاد باشد ، تا حدودی هزینه برق مصرفی کولر بیشتر خواهد شد.
 4. تغذیه نامناسب برق
 5. نشتی مبرد
 6. کثیفی کویل کندانسور
 7. محل نصب نامناسب دستگاه بیرونی
 8. خرابی خازن

*نکاتی برای افزایش عمر کولر گازی :

1 .تمیز کردن به موقع و اصولی کولر گازی در بهبود عملکرد و افزایش عمر این دستگاه بسیار موثر است.

 1. در مواقعی که عملکرد کولر نادرست است و یا صدایی غیر طبیعی از آن به گوش میرسد، سریعا کولر را خاموش کنید.
 2. هیچگاه روی قسمت بالایی کولر گازی  چیزی قرار ندهید.
 3. بررسی کنید که کولر نشتی آب نداشته باشد.
*سخن آخر:

با توجه به تعدد برندهای متنوع کولر گازی در بازار امروز ، شناخت کافی از نحوه عملکرد و کارایی  این محصولات ،می تواند به ما کمک کند تا بهترین خرید ممکن را داشته باشیم. کولر گازی هیتاچی را می توان جزء کولرهای بسیار مرغوب دانست.

به علت تجهیزات اولیه بسیار با کیفیت، که در ساخت آن استفاده می شود.،جزء برندهای قابل اعتماد در بازار می باشد و به  ما امکان خرید با خیال آسوده میدهد.

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس