اسپلیت
  1. خانه
  2. تعمیر کولر گازی
  3. تاریخچه کولر گازی اُجنرال

تاریخچه کولر گازی اُجنرال


امروزه سیستم های خنک کننده و سیستم های تهویه هوا تاثیر بسزایی در زندگی بشر دارند. به طوری که بدون این وسایل زندگی بسیار دشوار و سخت خواهد شد. قطعا برای شما هم پیش آمده است که بعد یک روز سخت کاری و گرمای زیاد به کولرگازی پناه می برید. در این مقاله می خواهیم به تاریخچه کولر گازی اجنرال بپردازیم پس با ما همراه باشید.

تاریخچه ساخت کولرگازی و تاریخچه کولرگازی اجنرال:

طبق تاریخ و تمدن، مصریان باستان اولین کسانی بودند که به فکر خنک کردن هوا افتادند. آن ها با بهم چسباندن نی ها و تر کردن آن ها این کار را انجام میدادند. به این شکل که این نی ها را پشت پنجره محل سکونت خود قرار می دادند تا بر اثر تبخیر آب نی، رطوبت خنکی در هوا شروع به وزیدن کند. در کشور خودمان و در شهر یزد نیز با استفاده از بادگیر ها این کار را انجام می دادند.

سیستم های تهویه هوا با پیشرفت علم شیمی و به صورت مدرن در قرن 19 تولید شد. اولین کولرگازی که بسیار بزرگ تر از نمونه امروزی بود توسط شخصی آمریکایی اختراع شد. ویلیس کریر، مخترعی آمریکایی بود که در سال 1902 در شرکت بوفالو در زمینه چاپ استخدام شد. او به این فکر بود که دستگاه های چاپ را خنک کند به همین ترتیب توانست اولین کولرگازی را اختراع نماید. اولین کولر گازی در هفدهم ماه جولای و در سال 1902 اختراع و به همین ترتیب روانه بازار شد.

دستگاهی که ویلیس کریر اختراع کرد به گونه ای بود که بیشتر برای بالا بردن قدرت چاپ و خنک کردن دستگاه چاپ درست شده بود به همین علت این دستگاه بیشتر رطوبت هوا را کنترل میکرد تا اینکه دمای هوا را کنترل کند. پس از اختراع این دستگاه و کنترل شدن رطوبت هوا، هماهنگی خاصی بین کاغذ و جوهر بر روی دستگاه شکل می گرفت و باعث می شد کار چاپ با کیفیت و سرعت بالایی انجام شود.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ویلیس کریر تصمیم گرفت شرکتی را در آمریکا افتتاح کند و در آن به ساخت کولرگازی بپردازد. در ادامه می خواهیم به تاریخچه کولر گازی اجنرال و همچنین شرکت سازنده کولرگازی اجنرال بپردازیم.

کولر گازی اجنرال

شرکت های سازنده کولرگازی اجنرال و تاریخچه کولر گازی اجنرال:

قبل از اینکه به تاریخچه کولر گازی اجنرال بپردازیم، می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که تهویه هوا و وسایل خنک کننده چه هستند. تهویه هوای مطلوب که معمولا با نام AC مطرح هست. و فرایند از بین بردن رطوبت و گرما از فضای داخلی، برای راحتی افراد ساکن در واحد های مسکونی و تجاری می باشد. امروزه در بیشتر محیط های تجاری و خانگی از تهویه هوا استفاده می کنند. یکی دیگر از کاربرد های دستگاه های تهویه هوا رطوبت زدایی و خنک کردن اتاق هایی است که در آن از دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود و باعث تولید گرما می شود.  دستگاه هایی مانند تقویت کننده برق و نمایش، سرورهای رایانه ای و غیره.

حال می خواهیم به بررسی تاریخچه کولر گازی اجنرال و کشور های سازنده این محصول بپردازیم. کشور های مالزی و چین جزو کشور های سازنده کولرگازی اجنرال به شمار می روند. یکی از قدرتمند ترین و معروفترین شرکت ها در عرصه طراحی و تولید لوازم الکتریکی بخصوص کولرگازی، کمپانی جنرال می باشد که بیش از پنجاه سال سابقه طراحی و تولید را در کشور آمریکا دارد. پس اولین محل تاسیس شرکت جنرال آمریکا به شمار می رود.

 حال این سوال پیش می آید که چگونه جنرال سر از مالزی و چین درآورده است؟

پس از گذشت مدتی از طراحی و تولید های قوی و با کیفیت جنرال توسط مهندسین و متخصصین تقاضا برای این کالا ها و کولر گازی ها در سراسر دنیا بخصوص خاورمیانه زیاد شد. به همین دلیل مدیران این کمپانی تصمیم گرفتند برای اینکه هزینه ها را کاهش دهند و در نهایت سبب کاهش قیمت دستگاه شود کمپانی دیگری در کشور های مالزی و چین راه اندازی کردند. این کمپانی ها تمام مدل های کولر گازی از جمله کولر گازی 18000 جنرال، اسپلیت 30000، کولر گازی 12000 و غیره را دارد.

 شاید به این فکر کنید که ممکن است کالاهای تولید شده در این کشور ها کیفیت پایین تری نسبت به کالاهای تولید شده در امریکا داشته باشند اما اینگونه نیست و مدیران این کمپانی بر این باورند که در هر جای دنیا این کمپانی تاسیس شده است باید کیفیتی بالا داشته باشد. پس کالاهای تولید شده در کشور های مالزی و چین و ژاپن همان کیفیت کالاهای تولید شده در آمریکا را دارند.در ادامه به بررسی شرکت جنرال در ژاپن می پردازیم.

اجنرال
کولر گازی اجنرال

تاریخچه کولر گازی اجنرال:

شرکت فوجیتسو در سال 1936 و در کشور توسعه یافته ژاپن تاسیس شده است. فوجیتسو جنرال که در کشور ما با نام تجاری اجنرال آن را می شناسند. اولین کولر گازی جنرال به صورت پنجره ای بود که همان ابتدا به بازار عرضه شد. در سال 1971 و با ورود محصولات این کمپانی به خاورمیانه فروش آن گسترش یافت. کولر گازی جنرال با توجه به عملکرد مطلوب و خوب در دماهای بالای 50 درجه بسیار شهرت یافت. اجنرال با بیش از نیم قرن تجربه توانست از بازار ژاپن، اقیانوسیه، اروپا و خاورمیانه سهم بالای را در اختیار بگیرد. این کمپانی با توجه به ایده های خلاقانه باعث پیشرفت در عملکرد محصولات خود در شرایط محیطی متفاوت شد. با توجه به تکنولوژی و طراحی منحصر به فرد، این کولرگازی بیشترین صرفه جویی انرژی را دارا می باشد.

همگام با بازار تهویه مطبوع که دائما در حال نوآوری و رشد می باشد، شرکت فوجیتسو جنرال نیز در ادامه گسترش محصولات تجاری و خانگی خود در ابعاد کوچک و همچنین محصولات دیگر خود در ابعاد بزرگ تر گام بر می دارد. فوجیتسو جنرال دارای سه دفتر و مرکز اصلی برای تحقیق و توسعه در نقاط مختلف جهان است از جمله دفتر اصلی کاوازاکی، فوجیتسو جنرال شانگهای و مرکز مهندسی جنرال تایلند.

کولر گازی اجنرال
کولر گازی اجنرال

وضعیت فعلی کمپانی های اجنرال:

کمپانی اجنرال در حال حاضر با بهره گیری از بهترین و برترین متخصصین و مهندسین سیستم گرمایشی و تهویه مطبوع، کولر گازی جنرال را طبق جدیدترین تکنولوژی و فناوری تولید کرده است. در حال حاضر این کمپانی نه تنها در آمریکا بلکه در کشور هایی نظیر ژاپن، چین، مالزی و غیره خط تولید تخصصی خود را راه اندازی کرده است. ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی تاریخچه کولر گازی اجنرال و تاریخچه دستگاه های تهویه مطبوع بپردازیم. در ادامه می خواهیم مشخصات کولر گازی جنرال را بررسی کنیم .

 

مشخصات کولر گازی جنرال:

قلب کولر گازی جنرال کمپرسور آن به شمار می رود. امروزه کمپانی اجنرال در بیشتر موارد از کمپرسورهای اسکرال و روتاری در دستگاه های خود استفاده می کند. امروزه کمپرسور های جدید روتاری جای کمپرسور های حاره ای و پیستونی قدیمی را گرفته است.

علاوه بر اینکه کارایی این سیستم های تهویه افزایش شده و هزینه نگهداری و تعمیرات این دستگاه نیز کاهش پیدا کرده است  استفاده از کمپرسور های اسکرال برای مدل هایی  که نیاز به قدرت سرمایشی بالایی دارند. کمپرسور های بکار رفته در این دستگاه ها از شرکت تکامسه آمریکا است که جزو بهترین کمپرسور ها در جهان می باشد.

جدید ترین فناوری و تکنولوژی در دنیای کولرگازی کیت اینورتر می باشد. این کیت بر روی کمپرسور نصب می شود و به قلب کولر گازی جنرال کمک می کند تا با نظم و دقت بیشتری کار کند. در واقع با استفاده از این کیت دیگر نیازی به سنسور های ON/OFF  نمی باشد و کمپرسور زمان توقف سرمایش خاموش نخواهد شد و به حالت استندبای در می آید. به این صورت در زمان راه اندازی دوباره، نیازی به مصرف انرژی بیهوده برای روشن شدن کمپرسور نمی باشد و در نتیجه میزان انرژی مصرف شده کولر کاهش می یابد.

در اسپلیت های دیواری، زیبایی و طراحی ظاهری بسیار با اهمیت است. طراحی کولر گازی جنرال بسیار زیبا انجام شده است. مواردی از جمله بهره بردن از نمایشگر دیجیتال، ظاهر آیرودینامیک، رنگ بندی متفاوت و غیره  در کولر گازی جنرال می توان مشاهده کرد.

مزایای کولر گازی جنرال:

از جمله مزایای این کولر گازی جنرال میتوان به کاهش مصرف برق، قیمت ارزان تر نسبت به مدل های دیگر، به راحتی تشخیص دادن اورجینال یا فیک بودن محصول، قدرت تهویه هوا بالا در این محصول، مناسب برای هوای مرطوب و گرمسیری و غیره اشاره کرد. در این مقاله سعی کردیم به بررسی تاریخچه کولر گازی اجنرال و همچنین بررسی مشخصات این کولرگازی بپردازیم، با سپاس از همراهی شما عزیزان.

اسپلیت
کولر گازی اجنرال

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس