کولر اجنرال
 1. خانه
 2. تعمیر کولر گازی
 3. تعمیر کولر گازی اجنرال

تعمیر کولر گازی اجنرال


تعمیر کولر گازی اجنرال یکی از بحث های مهمی است که در زمان خرید کولر از این برند باید به آن دقت داشته باشید. کولرها نیز همانند سایر وسایل الکترونیکی مورد استفاده در منزل ممکن است در زمان استفاده نیاز به تعمیر داشته باشند. هر چند که نصب و سرویس های دوره ای نیز برای کولرها دارای اهمیت بالایی می باشد. با توجه به اینکه اجنرال یکی از برندهای معتبر در بازار می باشد لذا افراد زیادی اقدام به خرید کولرهای گازی آن می نمایند.

تعمیر کولر گازی اجنرال

آشنایی با برند اجنرال:

کولرهای گازی اجنرال زیر نظر یک کمپانی ژاپنی به نام فوجیتسو  تهیه می شوند. کیفیت قطعات خوب و بازدهی بالای کولرهای این برند موجب می شود تا افراد زیادی به سراغ تهیه آنها بروند. البته باید در نظر داشته باشید که قیمت کولرهای مذکور به نسبت ارزان تر از سایر کولرهای موجود در بازار می باشند. کولر گازی اجنرال تقریبا از دهه 70 شمسی وارد ایران شد و توانست علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب نماید.

جالب است که بدانید مصرف برق کولر گازی اجنرال بسیار بهینه و کم است. از همین رو به یکی از برندهای پرفروش بازار تبدیل شده است. مدل های متنوعی از کولرهای این برند در بازار وجود دارند که می توان به گزینه های پنجره ای، دو تیکه، کاستی و … اشاره داشت. این کولرها هم قابلیت استفاده در محیط های صنعتی و هم قابلیت استفاده خانگی دارند.

تعمیر کولر گازی اجنرال شامل چه مواردی می باشد؟

تعمیر کولر گازی اجنرال یک مبحث مهم برای افرادی است که از کولرهای این برند استفاده می نمایند. از همین رو لازم است تا از تعمیرکاران کاربلد و حرفه ای استفاده نمایید تا ضمن داشتن مهارت لازم، بتوانند مشکل را در سریع ترین زمان ممکن حل نمایند. لازم به توضیح می باشد که افراد تعمیرکار باید دانش و مهارت لازم را داشته باشند تا با کمترین هزینه اقدام به عیب یابی و رفع مشکل نمایند. عموما عیب یابی های زیر توسط سرویسکاران صورت می گیرد:

روشن نشدن کولر گازی:

این مورد در ساده ترین حالت ممکن است است به دلیل خراب بودن پریز یا دوشاخه رخ دهد. جهت عیب یابی، تعمیرکاران به کمک آمپرمتر سیم های را بررسی می نمایند تا قطعی را بیابند.

خاموش شدن کولر گازی:

ممکن است کولر گازی اجنرال شما به یکباره خاموش شود. تعمیرکاران در این وضعیت ابتدا سالم بودن خازن ها را بررسی می نمایند. در برخی موارد ترموستات کولر خراب می شود که نیاز به تعمیر یا تعویض خواهد داشت. گاهی نیز مشاهده می شود که کمپرسور نیم سوز شده و موجب خاموش شدن کولر می گردد.

تعمیر برد کولر گازی
تعمیر پنل و برد کولر گازی

کولر باد گرم می زند:

یکی از مواردی که اغلب افراد بنا بر آن، اقدام به تعمیر کولر گازی اجنرال خود می کنند. باد گرم زدن کولر است. از جمله شایع ترین دلایل این مشکل، کثیف بودن یا گرفتن فیلترهای کولر می باشد. در برخی موارد نیز شارژ کمپرسور به اتمام رسیده است که نیاز به شارژ مجدد خواهد داشت.

نشت آب:

گاها ممکن است که مشاهده نمایید کولر گازی اجنرال شما از بخش جلو، دارای نشتی است. از همین رو نیاز است تا سریعا مشکل را عیب یابی نمایید. در برخی موارد لوله های تخلیه دچار گرفتگی یا یخ زدگی می شوند که نیاز است، سریعا تعویض شوند. در برخی موارد فیلترها نیاز به شستشو دارند. اما گاها نیز اتفاق می افتد، که پنل دچار مشکل شده باشد. تمام این بررسی ها باید توسط افراد مجرب صورت گیرد. این اشخاص می توانند در کوتاه ترین زمان، مشکل را بررسی و رفع نمایند.

ایجاد صداهای غیر طبیعی در کولر گازی:

در برخی موارد مشاهده شده است که کولر گازی اجنرال در زمان فعالیت، صداهای عجیب از خود تولید می نماید. این مشکل باید سریعا بررسی شود. زیرا اگر یک قطعه معیوب  باشد می تواند بر روی عملکرد سایر قطعات نیز تاثیر بگذارد. در اغلب مواردی که این صداها ایجاد می شوند، مشکل از کمپرسور کولر است.

تعمیر کولر گازی چقدر  هزینه دارد

چرا برای تعمیر کولر گازی اجنرال باید از افراد مجرب و کاربلد استفاده نماییم؟

اگر قصد تعمیر کولر گازی اجنرال خود را دارید، بسیار مهم است تا از تعمیرکاران حرفه ای استفاده نمایید. بکارگیری این اشخاص دارای مزایای زیادی است که در زیر به آنها اشاره کرد:

 • افراد متخصص با نمونه کولر های موجود در بازار و نحوه عملکرد آنها آشنا هستند. لذا سریع تر می توانند، مشکل را یافته و اقدام به رفع آن نمایند.
 • معمولا نمایندگان و افراد حرفه ای دوره های آموزشی منظمی را پشت سر می گذارند تا دانش و مهارت خود را بروز نمایند. از همین حیث می توان به آنها اعتماد بیشتری نمود.
 • استفاده از خدمات یک مرکز معتبر منجر می شود تا از قطعات اورجینال و اصل استفاده گردد. لذا اگر پس از تعویض قطعه، مشکل شما حل نشد، می توانید مجدد با آنها تماس حاصل نمایید.
 • اگر قطعه مورد استفاده توسط یک تعمیرکار حرفه ای، اصل باشد، قطعا دارای گارانتی خواهد بود. از همین رو خدمات و قطعات دارای ضمانت پس از فروش هستند و افراد می توانند راحت تر به آنها اعتماد نمایند.
 • یکی از مزیت های کمک گرفتن از افراد حرفه ای و باتجربه برای تعمیر کولر گازی، این موردی که این اشخاص دارای خدمات 24 ساعته در محل هستند. لذا می توان انتظار داشت که مشکلات در سریع ترین زمان ممکن در محل زندگی شما رفع و رجوع شوند. پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته یکی از مزایای مهم برای یک تعمیرکار حرفه ای محسوب می شود.

اسپلیت
اجنرال کولر گازی اسپلیت

تعمیرکاران حرفه ای برای کولر گازی برند اجنرال چه خدماتی ارائه می دهند؟

به صورت کلی شما می توانید، خدمات توسط تعمیرکارها را در سه دسته زیر تقسیم بندی نمایید:

 • نصب: بسیاری از افراد تصور می نمایند که برای تصب کولر نیاز به یک کارشناس مجرب نمی باشد. اما در واقع کولر گازی اجنرال باید توسط کارشناسان حرفه ای نصب شود. این افراد پس از نصب خدمات خود را گارانتی می نمایند و چنانچه مشکلی در عملکرد صحیح دستگاه وجود داشت، آن را رفع و رجوع می نمایند.
 • معمولا در بحث عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال می بایست دقت نمود که تعمیرکار انتخابی شما به مباحث تعویض قطعه، افزایش بازدهی کولر، استفاده از قطعات نو، شارژ کولر و مواردی از این قبیل تسلط داشته باشد. در همین راستا یک تعمیر کار خوب دارای سه ویژگی تجربه زیاد، ارائه خدمات سریع و دریافت هزینه مناسب و مقرون به صرفه است.

تعمیر کولر گازی اجنرال توسط افراد حرفه ای

 • سرویس دوره ای: افراد زیادی که از کولر گازی استفاده می کنند، نسبت به سرویس دوره ای آن علاقه چندانی از خود نشان نمی دهند. اما باید در نظر داشته باشید که این افراد اگر که قبل از استفاده از کولر در فصل گرما، آن را سرویس نمایند، بازدهی کولر را به شدت افزایش می دهند. سرویس دوره ای از صرف هزینه های گزاف بابت تعمیر و همچنین افزایش هزینه برق جلوگیری می نماید. در همین راستا لازم است تا به صورت دوره ای کولر خود را توسط افراد کارشناس سرویس نمایید.
 • تعمیر: مهمترین مساله در بحث استفاده از کولر گازی، تعمیر آن می باشد. گاها ممکن است که کولر دچار مشکل شده و راندمان لازم را نداشته باشد. تعمیرکاران حرفه ای به آسانی می توانند مشکل را یافته و اقدام به رفع آن نمایند. البته اگر عیب یابی به درستی انجام نشود؛ تعمیر نیز نمی تواند بازدهی خوبی داشته باشد.

تعمیر کولر گازی اجنرال یک کار حرفه ای است. گاها می توان با تعمیر یک قطعه مشکل را برطرف نمود که این مورد بسیار مقرون به صرفه است. البته در برخی موارد نیز نیاز به تعویض قطعه خواهد بود. در هر حال یک کارشناس مجرب می تواند تفاوت این دو را متوجه شده و شما را راهنمایی نماید.

جمع بندی:

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال دارای اهمیت زیادی است. از همین رو اغلب توصیه می شود تا افراد در زمان رویارویی با مشکل از تجربه و دانش تعمیرکار های حرفه ای استفاده نمایند. در این شرایط هزینه های تعمیر بسیار کاهش می یابند.

مبحث تعمیر کولر گازی

از سوی دیگر اگر سرویس دوره ای کولر گازی به موقع و به درستی انجام شود، احتمال خرابی و نیاز به تعمیر در آن بسیار کاهش می یابد. در همین راستا توصیه می گردد تا به بحث تعمیر و سرویس کولر بسیار حساس باشید. تعمیرکاران حرفه ای با ارائه خدمات 24 ساعته قادر هستند به شما کمک نمایند تا مشکلات کولر خود را سریع تر و با کمترین هزینه حل نمایید.

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس