انواع پکیج بوتان
 1. خانه
 2. تعمیر پکیج شوفاژ
 3. تعمیر پکیج بوتان در تهران

تعمیر پکیج بوتان در تهران


انواع پکیج بوتان
تعمیرپکیج بوتان در تهران

تعمیر پکیج بوتان؛ سپردن کار به متخصص

خدمات پس از فروش و تعمیر پکیج بوتان یکی از خدمات مهم نمایندگی‎های بوتان می‎باشد. پکیج‎های بوتان نیز مانند هر کالایی بعد از استفاده ممکن است دچار استهلاک شوند. پکیج ها به دلایل مختلفی دچار خرابی می شوند، در نتیجه نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه دارند. البته مطمئنا هزینه استفاده و نگهداری از آن ها بسیار کمتر از موتورخانه های قدیمی و سنتی است.

برای تعمیر پکیج بوتان در غرب تهران توصیه می کنیم کار را به متخصص بسپارید. به دلیل سبک زندگی و نوع ساخت خانه ها، افراد دوست دارند از لوازم کوچکتر و در عین حال کاربردی تر استفاده کنند.

گرم کردن محیط خانه در فصل سرما و نیاز به آب گرم در تمام اوقات غیر قابل انکار است. بشر در طول تاریخ از ابزارهای مختلفی مانند آتش، بخاری های زغالی، بخاری های نفتی و… برای گرم کردن آب و خانه استفاده می کرد.

با صنعتی شدن جوامع بشری، موتورخانه‌ها جای تمام آن ها را گرفتند. البته هزینه‌های خرید، نگهداری و تعمیر آن ها بسیار بالا بود، بعلاوه یک اتاق مجزا نیاز داشتند. همچنین در صورت خرابی، همزمان تمام واحد های مسکونی دچار مشکل می شدند. به همین جهت ایده طراحی و ساخت پکیج های مجزا برای هر واحد به صورت جداگانه شکل گرفت.

این نکته قابل ذکر است که هزینه خرید، نگهداری و تعمیر پکیج بوتان در صورت نیاز بسیار پایین است.

بوتان، مانند همیشه انتخابی مطمئن

اگر پکیج شما خوب کار نمی کند بهتر است به نمایندگی های معتبر تعمیر پکیج های بوتان در سطح شهر مراجعه کنید. تعمیرکار برای تعمیر پکیج بوتان در شمال تهران باید تخصص لازم را داشته باشد و دوره های آموزشی را طی کرده باشد.

شرکت بوتان یکی از با سابقه ترین تولیدکننده های لوازم گرمایشی در ایران است. شرکت بوتان از سال 1338 تاسیس شد و فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت توسط فردی به نام آقای محمود خلیلی و فرزندشان محسن خلیلی راه اندازی شد. ابتدا شرکت در زمینه توزیع گاز مایع فعالیت داشت. سپس در سال 1333 یک تولیدی کوچک برای تولید اجاق گاز و سیلندر گاز راه اندازی کرد. شرکت در شهرک چهاردانگه فعالیت خود را از سر گرفت. سپس در سال 1380 به شهرک صنعتی کاوه منتقل شد. از سال 1367 انواع محصولات گازسوز به خط تولید شرکت اضافه شد و اقدام به تولید آبگرمکن های گازی نمود. سال 1372 اولین شوفاژ دیواری را ساخت و سال 1381 اقدام به تولید پکیج بوتان نمود.

تعمیر پکیج بوتان را به یک متخصص در نمایندگی های مجاز بوتان بسپارید.

انواع پکیج های بوتان توسط متخصصان ایرانی با فناوری و دانش روز دنیا طراحی و تولید می شوند. در سال 1392 بوتان یکی از صد برند برتر شناخته شد. در زمینه تولید پکیج، بوتان برترین برند در بین تولیدات داخلی و برندهای خارجی است. شرکت بوتان در زمینه صادرات انواع محصولات نیز پیشگام می باشد. هدف از معرفی تاریخچه بوتان، افزایش اعتماد و اطمینان شما از یک برند معتبر است که بیش از 73 سال سابقه درخشان دارد.

بنابراین اگر می خواهید نسبت به تعمیر پکیج بوتان اقدام کنید جای هیچگونه نگرانی نیست. به دلیل اینکه تمام قطعات در دسترس بوده و قیمت مناسبی دارند.

پکیج چیست؟ آیا تعمیر پکیج بوتان آسان است؟

تعمیر پکیج بوتان بسیار آسان تر از دستگاه ها و گرم کننده های قدیمی است. پکیج دستگاهی است که می توان آب را با آن گرم کرد. آبگرم برای دو منظور استفاده می شود:

 • گرم کردن آب  جهت استفاده در سیستم گرمایشی مانند: رادیاتورها، گرمایش کف خانه، فن کویل ها و داکت اسپلیت ها
 • آب گرم جهت مصرف خانگی و بهداشتی مانند: سرویس، شستشو و حمام

در واقع پکیج ها جایگزین بسیار مناسبی برای موتورخانه های سنتی هستند. یکی از مزیت‌های اصلی پکیج های بوتان این است که در ابعادی بسیار کوچک تر ساخته شده اند. برخی مدل ها را در منزل می توان بر روی دیوار نصب کرد. البته در مدل های مختلفی طراحی و ساخته شده اند. ویژگی مهم دیگر این است که واحدهای مسکونی برای گرم کردن به یکدیگر وابسته نیستند. به دلیل اینکه واحد های مسکونی به صورت جداگانه از پکیج استفاده می کنند.

تعمیر پکیج بوتان و انواع پکیج بوتان

شناخت اولیه و نسبی شما از پکیج و عملکرد آن، به تعمیر پکیج بوتان کمک می کند. همان طور که اشاره شد پکیج های بوتان در مدل های مختلفی تولید می‌شوند. و شما می توانید انجام این تعمیرات را به نمایندگی پکیج بوتان در غرب تهران (مسعود سرویس) بسپارید.

پکیج ها به لحاظ نوع نصب و محل قرارگیری به دو دسته تقسیم می شوند:

 • دیواری: این پکیج ابعاد بسیار کوچکی دارد و همانند آبگرمکن های دیواری روی دیوار نصب می شوند. حتی می توان آن را درون کابینت آشپزخانه نصب کرد. البته این پکیج ها نمی توانند همزمان آب گرم بهداشتی و گرمایشی را تولید کنند. هنگام استفاده از آب گرم بهداشتی، سیستم گرمایشی قطع می شود.
 • پکیج زمینی: این مدل زمینی است و می تواند همزمان آب گرم گرمایشی و بهداشتی را در دسترس قرار دهد. این پکیج مخزن دار است و ابعاد بزرگتری دارد. ظرفیت گرم کردن آن بسیار بالاست. البته فضای جداگانه و بزرگی برای نصب و راه اندازی نیاز دارد.
انواع پکیج بوتان
پکیج بوتان ذو مبدله و تک مبدله

سوخت پکیج و تعمیر پکیج بوتان

برای تعمیر پکیج بوتان باید به نوع سوخت آن در زمان تعمیر توجه داشت. و نیز همانند موتورخانه های سنتی نیازمند سوخت برای ایجاد گرما هستند. نمایندگی پکیج بوتان در شمال تهران (مسعود سرویس) انجام کلیه تعمیرات را برای شما به عهده می گیرد.

دستگاههای زمینی و دیواری با توجه به نوع سوخت در انواع مختلفی تولید می شوند. پکیج ها بر اساس نوع سوخت به شرح زیر می باشند:

 •  گازی: با گاز طبیعی کار می کند و مصرف سوخت آن بسیار کم است. هزینه جانبی نیز نسبت به بقیه سوخت ها بسیار کمتر می باشد.
 •  برقی: برای مکان هایی که گاز شهری در دسترس نیست و همچنین مکان هایی که امکان نصب دودکش وجود ندارد گزینه مناسبی می باشد. پکیج ها معمولا به شکل دیواری هستند.
 •  گازوئیلی: به شکل زمینی طراحی و ساخته اند. جایگزین مناسبی برای موتورخانه های سنتی است. همچنین برای مناطقی که به گاز طبیعی دسترسی ندارند بسیار مناسب است.
 • پکیج های دوگانه سوز: سوخت مصرفی آن ها گاز و گازوئیل است.پکیج ها  به صورت زمینی ساخته می شوند. برای ساختمان های بزرگ مانند بیمارستان ها، مدارس و… استفاده می کنند.

دسته بندی دیگر انواع پکیج و آشنایی با تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان با توجه به نوع سوختی که استفاده می کند برای یک تعمیرکار مجرب و متخصص تفاوتی ندارد. به دلیل اینکه جزئیات انواع پکیج های بوتان را می شناسد. دسته بندی دیگر برای انواع پکیج به شرح زیر می باشد:

 • انواع پکیج بر اساس نوع احتراق: پکیج غیر چگالشی، پکیج چگالشی
 • انواع پکیج با توجه به تعداد مبدل: تک مبدل، دو مبدل لحظه‌ای، دو مبدل مخزن دار

معرفی مدل های متنوع پکیج بوتان

عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان به نوع و مدل آن نیز وابسته است. تمام مدل ها در دو نوع فن دار و بدون فن تولید می شوند. چهار محصول بیشترین فروش را به خود اختصاص داده اند. این چهار محصول عبارتند از:

 • پکیج دیواری بی تا: قیمت بسیار پایینی دارد. آنها را در دو ظرفیت 22 و 24 کیلو واتی ساخته اند.
 • پکیج پاویا: دارای صفحه نمایش دیجیتال و سیستم عیب یاب الکترونیک است. هر نوع خرابی با یک کد مشخص، بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در نتیجه علت خرابی پکیج به سرعت مشخص می شود.
 • پکیج دیواری پرلا پرو: یکی از بهترین تولیدات بوتان است. پکیج ها را در ظرفیت‌های 24، 28 و 32 واتی ساخته اند. دارای نمایشگر دیجیتال و مونتاژ قطعات ایتالیایی می باشد. برای خانه های 250 متری بسیار مناسب است.
 • پکیج پارما: دارای ظرفیت کمتری نسبت به نوع قبلی است. برای واحد هایی تا مساحت 140 متر جوابگو می باشد. دارای سیستم عیب یاب الکترونیک می باشد.

لیست خرابی های پکیج بوتان

اولین قدم برای تعمیر پکیج بوتان عیب یابی پکیج است. شما با مشاهده معلول به دنبال علت می روید. در دو مدل پرلا پرو و پارما که نمایشگر دیجیتال دارند کد خطا بر روی نمایشگر، نشان داده می شوند. در نتیجه به سرعت علت خرابی مشخص می شود. عملکرد نامناسب پکیج دلایل متعددی دارد. چند مورد از نشانه های رایج خرابی پکیج بوتان عبارتند از:

 • فشار آب خروجی کم است.
 • آب بهداشتی گرم نمی ‌شود.
 • شعله اصلی کم و کوتاه است.
 • پکیج به صورت انفجاری روشن می شود.
 • پکیج یکسره روشن بوده و خاموش نمی شود.
 • نشتی آب از پکیج های زمینی و دیواری دیده می شود.
 • پکیج اصلا روشن نمی شود یا به صورت خودکار خاموش می شود.
 • دمای سیستم گرمایشی به میزان دمای تنظیم  نیست.
 • جرقه زن غیر فعال است یا سیستم جرقه زنی فعال بوده اما شعله روشن نمی‎شود.
 • آب به صورت مکرر گرم و سرد و دمای یکنواختی ندارد یا آب بسیار داغ است.
 • پکیج در زمان روشن بودن دارای سر و صدای اضافی است، شاید نیاز به هواگیری داشته باشد.

یک یا چند علت به طور همزمان می توانند باعث خرابی پکیج شوند. در نتیجه نیاز به تعمیر پکیج بوتان و در برخی موارد تعویض قطعه وجود دارد. سعی کنید در دوره زمانی معینی پکیج را سرویس کنید.

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس