کولر گازی ال جی
  1. خانه
  2. تعمیر کولر گازی
  3. کولر گازی ال جی

کولر گازی ال جی


شرکت الکترونیکی کره ای ال جی کار خود را از سال 1958شروع کرد. کولر گازی ال جی از معتبرترین شرکتها در زمینه تولید سیستم های تهویه مطبوع در جهان می باشد. این شرکت کره ای هم ردیف شرکتهای بزرگ در زمینه صنعت الکترونیک و فناوری اطلاعات شناخته میشود. شرکت ال جی محصولات بسیار زیادی در زمینه های مختلف تولید کرده است که اغلب آنها مربوط به لوازم خانگی می باشند.

*بررسی کولر گازی ال جی:

شرکت ال جی به خوبی آگاه است، که برای ماندن در بازار رقابت امروز، نوآوری و بهبود عملکرد محصولات یکی از مولفه های بسیار مهم می باشد. در ساخت کولر گازی ال جی این مهم به شدت رعایت شده و هر روز با اضافه کردن آیتم های مهم و کاربردی بر میزان فروش آن اضافه میشود. در ادامه به بررسی انواع کولرهای گازی ال جی از ابتدا تا الان میپردازیم.

کولر گازی ال جی

1.کولر گازی ال جی مدل پنجره ای:

تمامی اجزای این مدل در یک ساختار جمع شده اند و به همین خاطر به آن کولر یک تکه نیز گفته میشود. به دلیل نزدیک بودن کمپرسور به اتاق، سر و صدای بیشتری نسبت به بقیه مدل ها دارند. مصرف برق در این مدل  بسیار بالاست و از نظر مشتریان زیاد مقرون به صرفه نیست.کندانسور و فن مکنده در کولر گازی پنجره ای در پشت کولر قرار دارد و هوای سرد را به داخل اتاق هدایت می کند.

کولر گازی پنجره ای با استفاده از یک موتور دو شیفتی کار می کند. زمانی که دمای محیط به اندازه دمای تنظیم شده برسد، کمپرسور با استفاده از ترموستات به طور خودکار متوقف میشود. فن هایی که در کولر گازی تعبیه شده هوای محیط را به درون خود میکشد. با عبور این هوا از فیلترها، درجه حرارت و آلاینده های آن کاهش پیدا کرده و سپس هوای تمیزتر و خنک تری را به داخل بازمی گرداند. وجود فیلترها علاوه بر تمیز کردن هوا، از نشت آلاینده ها بر روی کویل های برودتی جلوگیری می کند و باعث افزایش عمر مفید کولر میشود.

2.کولر گازی ال جی پرتابل:

این مدل ها هم مانند مدل پنجره ای یکپارچه هستند و از طریق یک لوله خرطومی،  گرمای جذب شده از محیط را به بیرون منتقل میکنند. قدرت سرمایش در این مدل ها پایین است و معمولا به صورت موقت استفاده میشوند. در کولرهای گازی پرتابل محفظه ای برای ذخیره آب وجود دارد تا آب ناشی از تعریق در این محفظه جمع آوری شود.

3.کولر گازی ال جی ایستاده:

این مدل از کولر گازی ال جی از دو قسمت واحد بیرونی و واحد درونی تشکیل شده اند و به کولرهای دو تکه معروف هستند. واحد بیرونی که شامل کمپرسور و کندانسور است، در خارج از ساختمان نصب میشود و واحد داخلی به صورت ایستاده در داخل ساختمان قرار می گیرد. از ویژگی های بارز این مدل، مصرف پایین برق و توانایی خنک کردن سالن های بزرگ می باشد.

4.کولر گازی ال جی اسپیلت :

کولر گازی ال جی اسپیلت، جزء محبوب ترین در بازار به شمار می آیند. از خصوصیات بارز این کولرها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1.برخورداری از پنل های بسیار زیبا متناسب با فضاهای مختلف

2.قابلیت تمیز کنندگی خودکار

3.فیلترهای قابل شستشو و فیلترهای ضد آلرژی

4.سیستم ضد زنگ

انواع مختلف مـوتـورهای این مـدل شـامـل: کمپرسـور روتـاری، اسکرول، اینورتر و دوال اینورتر (Dual Inverter) می باشند که در ادامه به توضیح مختصری درمورد آنها خواهیم پرداخت.

کولر الجی با کمپرسور روتاری:

  1. راندمان بسیار بالا یکی از مشخصه های بارز این مدل است . به علت مصرف پایین برق جزء کولرهای محبوب و دوست داشتنی می باشد.

2.طراحی بسیار ساده موتور این مدل باعث می شود که تعمیر آنها هزینه و زمان کمتری نسبت به بقیه مدل ها داشته باشد.

3.به علت پایین بودن تعداد قطعات متحرک در کمپرسور ، بسیار بی سر و صدا  و کم لرزش است.

کولر گازی الجی با کمپرسور اسکرول ( مارپیچی ):

نوع دیگری از کمپرسورها ه در ساخت کولرهای با ظرفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرند، کمپرسور اسکرول نام دارد. مکانیزم داخلی این کمپرسورها از دو قطعه حلزونی ثابت و متحرک تشکیل می شود. محبوبیت این کمپرسورها بخاطر راندمان بالا، عمر زیاد و صدای کم است.در بسیاری از مدل های الجی از این مدل کمپرسور استفاده شده است.

 

کولر گازی ال جی با کمپرسور مجهز به فناوری اینورتر:

در سالهای اخیر استفاده از فناوری اینورتر روی کولر گازی ال جی افزایش یافته است. اینورتر در واقع یک دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC)  را به جریان متناوب (AC)  تبدیل می کند.روش کار اینورتر به این صورت است که به صورت هوشمند می تواند میزان بار وارده به موتور را تشخیص دهد و متناسب با همان بار، به موتور جریان بدهد.

فناوری اینورتر به کار رفته در الجی بر محبوبیت این مدل بسیار افزوده است.در ادامه برخی از کاربردها و ویژگی های کمپرسور مجهز به فناوری اینورتر را به اختصار بیان می کنیم:

  1. تنظیم کننده سرعت موتور
  2. تغییر جهت دور به راحتی و بدون نیاز به کنتاکتور
  3. ذخیره انرژی تا 60%
  4. کاهش ضربه های مکانیکی و افزایش طول عمر مفید قسمت مکانیکی
  5. روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
  6. حفاظت از موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور

کولر گازی ال جی با کمپرسور مجهز به فناوری دوال اینورتر:

  ال جی مجهز به فناوری دوال اینوتر (Dual Inverter) ، مشکلات موتورهای معمولی در زمینه کارایی و بهره وری به حداقل رسیده است. این فناوری ابتکار شرکت ال جی میباشد. در واقع در این مدل از دو کمپرسور اینورتر استفاده شده است. دوال اینورتر در واقع به معنای کمپرسور چرخشی دو قلو است که این ویژگی باعث شده، این کولرها تا 70% میزان مصرف انرژی را کاهش داده و نسبت به مدل های غیر اینورتر 40% قدرت خنک کنندگی بیشتری داشته باشند. این مدل از کولر گازی ال جی به گونه ای طراحی شده است که با توجه به میزان دمای هوای اتاق، قدرت موتور را تنظیم کرده و نهایتا باعث صرفه جویی در هزینه مصرف انرژی میشود.

در این فناوری با استفاده از دور موتور در کمپرسور با سرعت متغیر، فرکانس چرخشی گسترده ای ایجاد می شود. با تغییر پیوسته کمپرسور که بر اساس دمای داخل محیط تنظیم میشود، دما در سطح دلخواه نگه داشته میشود.

استهلاک موتورهای دوال اینورتر بسیار کم است و به دلیل طراحی ویژه ال جی، می توان با اطمینان خاطر از آنها استفاده کرد.

کولر گازی

*ظرفیت خنک کنندگی:

ظرفیت خنک کنندگی  عبارت است از: توان ایجاد سرمایش توسط کولر که واحد آن بر حسب BTU  است.  BTUعبارت است از مقدار گرمایی که لازم است تا دمای یک پوند آب را از 60 درجه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند.در اصل ظرفیت خنک کنندگی مضربی از عدد 1000 است. هر چقدر این عدد بالاتر باشد، قدرت کولر در ایجاد سرمایش بیشتر است.

برای محاسبه  BTU  فاکتورهای زیر را باید در نظر گرفت:

1.محاسبه ارتفاع سقف(هر چه ارتفاع بیشتر شود باید ظرفیت خنک کنندگی نیز بیشتر شود)

2.محاسبه حجم فضای اتاق

3.نوع عایق ساختمان

4.آب و هوای منطقه

*عوامل موثر بر قیمت:

1.ظرفیت سرمایشی یکی از مهم ترین پارامترها در تعیین قیمت کولر گازی ال جی می باشد.

2.تکنولوژی و فناوری های به کار رفته در ساخت کولر گازی، یکی دیگر از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت است.

3.رده انرژی و میزان مصرف انرژی:

عبارت ERR  به معنای نسبت کارایی انرژی برای سیستم های خنک کننده است.برچسب ER  روی کولر گازی نشان میدهد چه مقدار از انرژی الکتریکی به سرما تبدیل میشود. به عبارت ساده تر هر چقدر مقدار ERR  به حرف A نزدیکتر باشد، توان خنک کنندگی کولر بالاتر است. به عنوان مثال اگر از یک کولر با گرید A  به جای یک کولر با گرید D استفاده شود، حدود 25% در مصرف انرژی صرفه جویی میشود.

کولر گازی اسپلیت
کولر گازی اسپلیت ال جی
کلام پایانی:

کولر گازی ال جی یکی از بی نظیرترین و بی رقیب ترین کولرها در بین کولرهای امروزی است که علاوه بر کیفیت آن، می توان با استفاده بهینه از انرژی به اقتصاد خانوار کمک شایانی نمود.

امتیاز دهی به مطلب
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس