سروصدای ناهنجار ظرفشویی
  1. خانه
  2. تاریخچه ماشین ظرفشویی
  3. علت سر و صدای ناهنجار ماشین ظرفشویی چیست؟

علت سر و صدای ناهنجار ماشین ظرفشویی چیست؟


ماشین ظرفشویی شامل دوره های مختلفی است که  به هنگام ایجاد صدای بلند مشکل اغلب به این دلیل است که بخشی از ماشین ظرفشویی که مسئول این چرخه ها است.

باقی مانده غذا، تکه‌های شیشه یا سایر اشیاء نیز می ‌توانند در یکی از این قسمت‌ها گیر کنند یا باعث گرفتگی شوند که منجر به صدای غیرعادی ماشین ظرفشویی می‌شود.

دلایل اصلی سروصدای ظرفشویی چیست؟

در ادامه این مقاله به بررسی دلایل سر و صدای ماشین ظرفشویی می پردازیم، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

1.پروانه

پمپ های ماشین ظرفشویی از پروانه ها برای عبور آب از بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی و تخلیه ماشین ظرفشویی استفاده می کنند. با گذشت زمان، پروانه ها می توانند خراب شوند.

گاهی اوقات، باله های پروانه ممکن است شکسته شود یا به دلیل خراشیدن بدنه پمپ آسیب ببیند. زباله ها همچنین می توانند در پروانه گیر کرده و صدای غیرعادی ایجاد کنند.

بررسی در مسعود سرویس: نمایندگی کولر گازی اجنرال در غرب تهران

در برخی از مدل ها، می توان یک پروانه پمپ را از پمپ باز کرد و آن را تعویض کرد و در مدل های دیگر، کل پمپ نیاز به تعویض دارد.

2.بازو اسپری

به طور معمول، ماشین های ظرفشویی دارای یک بازوی اسپری هستند، در حالی که مدل های دیگر ممکن است دو بازوی اسپری داشته باشند. بازوهای اسپری آب و مواد شوینده را در اطراف ماشین ظرفشویی اسپری می کنند و اکثر بازوهای اسپری دارای حلقه ها و مهر و موم های یاتاقانی هستند که ممکن است به مرور زمان شل شوند یا خراب شوند.

این می تواند در طول چرخه شستشو باعث ایجاد صدای تق تق یا جیغ می شود. بازوهای اسپری باید از نظر ترک، سایش و پارگی بررسی شوند و مطمئن شوند که شل نشده اند.

3.شیر ورودی آب

شیر ورودی آب میزان آبی که ماشین ظرفشویی را پر می کند را کنترل می کند. هنگامی که ماشین ظرفشویی یک چرخه عادی را شروع می کند، ابتدا یک چرخه تخلیه کوتاه را آغاز می کند و سپس دریچه ورودی آب فرآیند پر کردن وان را آغاز می کند.

این فرآیند معمولاً حدود دو دقیقه طول می کشد و اگر در این زمان صدای وزوز یا جیغ بلندی شنیدید، می تواند ناشی از فرسودگی دریچه ورودی آب باشد.

پیشنهاد مسعودسرویس: نمایندگی کولر گازی سامسونگ غرب تهران

برای بررسی شیر ورودی آب

1.ماشین ظرفشویی را از منبع برق جدا کنید.

2.جریان آب به ماشین ظرفشویی را قطع کنید.

3.پانل دسترسی ماشین ظرفشویی را بردارید.

4.ماشین ظرفشویی را بیرون بکشید و به پشت بخوابانید. احتمالاً باید خط تخلیه آب و خط پر کردن را جدا کنید یک حوله را پایین بگذارید تا از نشت آب جلوگیری کنید.

5.شیر ورودی آب را پیدا کنید. این شیر به یک شلنگ که آب را به داخل ماشین ظرفشویی می آورد و یک شلنگ که وان ماشین ظرفشویی را پر می کند وصل می شود.

6.سوپاپ را از نظر سایش و پارگی بررسی کنید.

7.اگر به نظر می رسد شیر آسیب دیده است، آن را تعویض کنید.

4.چفت درب

اگر درب به درستی بسته نشود، برخی از ماشین های ظرفشویی صدای بوق می دهند. با بستن آن و گوش دادن به صدای کلیک درب، بررسی کنید که درب به درستی بسته می شود و اگر قفل درب معیوب است، آن را تعویض کنید.

مراحلی که برای تعویض قفل درب استفاده می شود چیست؟

  • ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید.
  • برای دسترسی به سوئیچ درب، پانل درب بیرونی و یا پانل کنترل را باز کنید.
  • سیم ها را از قفل در جدا کنید.
  • قفل درب را بردارید و تعویض کنید.

5.لوله تخلیه

اگر ماشین ظرفشویی شما در حین تخلیه ماشین ظرفشویی صدای تپش می دهد، لوله تخلیه بیرونی ماشین ظرفشویی ممکن است شل شده و به پشت ماشین ظرفشویی ضربه بزند. اگر این اتفاق افتاد، لوله تخلیه را تغییر دهید یا محکم کنید.

کلام پایانی

اگر به دنبال بهترین تعمیر کاران و تکنسین های مختص ماشین ظرفشویی در شمال و غرب تهران هستید با نمایندگی مسعود سرویس همراه باشید‌. نمایندگی مسعود سرویس یکی از با تجربه ترین و باسابقه ترین مجموعه ها در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی است.

استفاده از خدمات مجموعه مسعود سرویس روشی مقرون به صرفه برای تعمیر لوازم خانگی شما است و تعمیر اصولی این لوازم از دوباره خرید آن ها جلوگیری می کند. نمایندگی مسعود سرویس در 7 روز هفته در خدمت شما  مشتریان عزیز است.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

تماس